Szachy

Od początku roku szkolnego 2016/2017 w naszej szkole prowadzone są  zajęcia szachowe w trzech grupach wiekowych klasy:  0-1, 2-3 oraz klasy 4-6 wraz z gimnazjum. Uczymy się grać praktycznie od podstaw. W lekcjach tych bierze udział około czterdziestu osób z których większość robi szybkie postępy i co najważniejsze dobrze się bawi. Zwieńczeniem tej zabawy są szkolne turnieje szachowe których zaplanowano w tym roku sześć – trzy z nich już się odbyły. Na zajęciach oprócz gry w szachy uczymy się obowiązkowości i zdrowego współzawodnictwa. W maju będziemy organizatorami I Ogólnopolskiego Turnieju Szachowego Szkół STO w ramach którego odbędzie się turniej indywidualny i drużynowy dla dzieci i młodzieży. Już nie możemy się doczekać!

Autor   PoSZ