Lego

Któż z nas nie spotkał się z klockami Lego. Dziś zainteresowanie klockami szczególnie wśród młodszych dzieci wciąż jest bardzo duże. Ciągle udoskonalane zestawy klocków pozwalają dziś na wiele nowych możliwości. Dzięki zastosowaniu sterowników i czujników podpinanych do komputera możemy dowolnie konfigurować stworzone konstrukcje. Zestawy wykorzystywane na zajęciach robotyki to Lego Education WeDo oraz Lego Lego Education WeDo 2.0.

Co daje robotyka:

• Pobudzanie ciekawości do nauki wśród uczniów. Uczniowie poznają poszczególne elementy umożliwiające konstrukcję robotów (korby, przekładnie,) a następnie poznają w jaki sposób można programować stworzone konstrukcje.

• Nauka prawidłowej organizacji pracy w zespołach. Uczniowie są dzieleni na zespoły w których dzielą między sobą wszystkie zadania. Następnie organizują sobie stanowisko pracy oraz narzędzia.

• Rozwijanie umiejętności logicznego myślenia. Uczniowie próbują sami zaprojektować robota.

• Podnoszenie umiejętności manualnych i rozwój wyobraźni przestrzennej. Uczniowie budują konstrukcje o różnym poziomie trudności.

Autor ŁŚ