Bohateron

Już kolejny raz wzięliśmy udział w akcji „BohaterON. Włącz historię”. Celem akcji jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników powstania warszawskiego. Wyjątkowość tej akcji polega na tym, że o powstaniu mówimy przez pryzmat ludzi – konkretnych osób, których wizerunki prezentowaliśmy  na lekcjach. W tym roku akcja w naszej szkole zatoczyła szerszy krąg – na lekcjach historii i języka polskiego opowiadaliśmy o powstaniu warszawskim, czytaliśmy o konkretnych osobach, oglądaliśmy ich zdjęcia, czytaliśmy życiorysy. Słuchaliśmy również piosenki zespołu Sabaton pt. „Uprising” i oglądaliśmy krótkie filmy związane z tematem. Głównym punktem było napisanie paru słów do powstańców. Kartki pocztowe zostały przyozdobione przez uczniów klas 1-3 Społecznej Szkoły Podstawowej.
Warto włączyć historię. To nie są tylko daty. Za nimi kryją się ludzie.
BohaterON. Włączmy historię!

Autor: GK